UA-112487252-1 UA-112487252-2 UA-112487252-3 UA-112487252-4






EĞİTİM - Tam devlet bursuyla özel istek üzerine Moskova Devlet Konservatuarında Profesör Sergei Dorensky ve Nikolai Lugansky’nin öğrencisi oldu.

Üstün başarılarından dolayı tam devlet bursuyla Krasnoyarsk Devlet Müzik ve Tiyatro Akademisi piyano bölümünü yüksek eğitim (master) diplomasıyla piyanist ve öğretmen unvanı ile 17 yaşında, 3 yılda bitirerek en genç mezun oldu.

YARIŞMALAR - Küçük yaşlarda ve gençlik yıllarında yaklaşık 20 ulusal ve uluslararası yarışmaya katıldı. Katıldığı tüm yarışmalarda ödülle ayrılmayı başardı. Küçük yaşlarda katıldığı yarışmalarda jüri takdiri ile hep üst yaş gruplarında yarışmasına rağmen bu onun başarılarına engel olmamıştır.

KONSERLER - Moskova’da Çaykovski Konser Salonu, New Opera ve Bolshoi Salonu, St. Petersburg’da Mariinsky Tiyatrosu ve Filarmoni Salonu başta olmak üzere Moskova, St. Petersburg, Yaroslavl, Kemerovo, Novosibirsk, Vologda, Kostroma, Krasnoyarsk gibi birçok şehirde yaklaşık 200 konser verdi.

A. Katz, I. Shpiller V. Gergiev ve M. Annamamedov gibi önemli şefler ile birlikte, senfoni ve filarmoni orkestraları ile solist piyanist olarak görev aldı. Yaroslavl Devlet Filarmoni Orkestrası’nda 6 yıl solist, misafir solist ve orkestra piyanisti olarak görev yaptı.

REPERTUVAR - Repertuvarında Scarlatti, Bach, Mozart, Haydn, Beethoven, Schubert, Schumann, Brahms, Chopin, Liszt, Moszkowski, Smetana, Rahmaninov, Scriabin, Balakirev, Musorgski, Çaykovski, Prokofyev, Şostakoviç, Stravinsky, Gershwin, Shchedrin, Prostitov, Kakhidze, Debussy, Ravel, Darius Miyo, Poulenc, Saint-Saëns ve diğerleri bulunmaktadır.
Klasik müzik eserlerinin yanında jazz ve günümüz müziklerinin en seçkin eserleri de repertuvarında bulunmaktadır.  

Albüm ve Konser Kayıtları

© Copyright 2021 - Bağlıca/Ankara - zena@zenaofficial.com