UA-112487252-1 UA-112487252-2 UA-112487252-3 UA-112487252-4

Çalışmalarım hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki youtube kanalım, müzik platformları ve sosyal medya hesaplarımdan ulaşabilirsiniz...

Zena (Kseniia Prostitova)

Rusya’nın Krasnoyarsk şehrinde doğdu. İlk konserini 4 yaşında, ilk profesyonel konserini solist olarak Krasnoyarsk Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte 8 yaşında verdi. Üstün başarılarından dolayı Krasnoyarsk Devlet Müzik ve Tiyatro Akademisi piyano bölümünü yüksek eğitim (master) diplomasıyla piyanist ve öğretmen unvanı ile 17 yaşında, 3 yılda bitirerek en genç mezun oldu.

Tam devlet bursuyla Moskova Devlet Konservatuarında 1 yıl boyunca Profesör Sergei Dorensky’nin özel isteği ile öğrencisi oldu.

Kariyeri boyunca yaklaşık 20 yarışmaya katılıp hepsinde de ilk 3’e girmeyi başardı ve yaklaşık 200 konser verdi.

Moskova’da Çaykovski Konser Salonu, New Opera ve Bolshoi Salonu, St. Petersburg’da Mariinsky Tiyatrosu ve Filarmoni Salonu başta olmak üzere Moskova, St. Petersburg, Yaroslavl, Kemerovo, Novosibirsk, Vologda, Kostroma, Krasnoyarsk gibi birçok şehirde konser verdi.

A. Katz, I. Shpiller, V. Gergiev ve M. Annamamedov gibi önemli şefler ile birlikte, senfoni ve filarmoni orkestraları ile solist piyanist olarak görev aldı.

Yaroslavl Devlet Filarmoni Orkestrası’nda 6 yıl solist, misafir solist ve orkestra piyanisti olarak görev yaptı.

Yaklaşık 4 yıl Petersburg Kültür ve Sanat Devlet Üniversitesi Konservatuarı’nda piyano bölümünde piyano öğretmeni olarak çalıştı.

2015 - 2019 yılları arasında Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde görev aldı. 2020 yılı başından itibaren Ankara'da verdiği konserler ve yetenekli öğrencilere özel piyano dersleri ile çalışmalarına devam etmektedir.

KLASİK MÜZİK

Piyano resitalleri, senfoni orkestralarıyla solist piyanist, oda müziği konserleri

KONGRE, FUAR VE ETKİNLİKLER

Kongre, etkinlik ve fuar faaliyetlerinde açılış ve kapanış konserleri

POPÜLER MÜZİK

Repertuvarımdaki eserlerin vokali (orkestra ile) veya hem piyano hem vokal konserleri

Projeleriniz hakkında daha detaylı bilgiyi aşağıdaki iletişim adresleriyle tarafımıza gönderebilirsiniz. Youtube kanalımızı inceleyerek çalışmalarımız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.  

ALBÜM KAYITLARI

© Copyright 2020 - Adresimiz: Bağlıca/ANKARA İletişim: zena@zenaofficial.com - Whatsapp: 0312 999 87 03

The page was created with Mobirise