UA-112487252-1 UA-112487252-2 UA-112487252-3 UA-112487252-4
free bootstrap theme


2018 - 2019 öğretim sezonuna başladık. 

Teşekkürler ...

Gurur verici bir yılı geride bıraktık. Gerek çalıştığım üniversitedeki öğrencilerim, gerekse de özel ders verdiğim öğrencilerimin, uluslararası yarışmaları kazanmaları, gayret, istek ve çabaları, azim ve kararlılıkları ayrıca öğrettiklerimi en iyi biçimde gerçekleştirme arzuları, konser performansları en önemlisi de müziğe olan ilgi ve katkılarından dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
2018-2019 döneminde aramıza katılan yeni ve eski öğrencilerimin benzer başarılara imza atmasını bekliyorum.
Ders almak ve detaylı bilgi için; Whatsapp: 0312 999 87 03

Verdiğim Dersler

Piyano eğitiminde kazanılan teknik beceri, müziksel ifade gücüne erişmede bir araçtır. Esas olan teori ve pratiğin harmanlanması ve müzikaliteyi geliştirmektir. 

Yeni Başlayanlar

Her yaştan yeni başlayanlar içindir.
Ön şart yoktur.

Temel Eğitim Almış 

Eğitim içeriği (klasik, caz vb.) öğrencinin ilgi alanına göre belirlenir.
Temel eğitim almış olması tercih sebebidir.

İleri Seviye

Eğitim programı Bach, sonat, etüd ve parçadan oluşmaktadır.
Program süresi 10-14 haftadır. Paket program olarak eğitim verilmektedir.
Eğitim seviyesinin tespiti için sınav yapılacaktır.

Piyanizm Teknik Dersleri ve Masterclass

İleri seviye piyano eğitimi almış kişilere piyanist teknik becerileri ve piyanist sırlarının öğretildiği müzikalitenin arttırılmasının amaçlandığı derslerdir.

Piyano Öğretmeni Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diploma

Eğitimcinizin mutlaka piyano öğretmeni diploması olup olmadığını kontrol edin. Başka bir enstrüman öğretmeni, eğitimi olmayan veya öğrenciden alacağınız dersler sonucu ileride telafisi çok güç olan teknik ve müzikal sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Ders İçeriği

Piyano eğitimi kişiye özel bir eğitimdir. Öğrencinin parmak özellikleri, fizyolojisi, müzikal bilgi, ilgi ve kültürü, öğrenme süresi gibi bir çok önemli faktörden dolayı öğrenciye göre ders içeriği hazırlanmalıdır. Bu nedenle eğitimci seçerken, öğrenci ders kayıtlarını ve konser kayıtlarını isteyin ve karşılaştırın.

Müzikal Bilgi

Eğitimcinizi seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer konuda eğitimcinizin uluslararası müzikal bilgisidir. Bir piyano kitabını veya metodunu takip eden bir eğitimci, öğrencinin gelişimine, ilgi ve isteğine engel teşkil edebilir. Geniş persfektifi ve vizyonu olan, müzikal bilgisi güçlü bir eğitimci gelişime daha fazla katkı sağlayacaktır.

Müzikalite

Piyano eğitiminde kazanılan teknik beceri, müziksel ifade gücüne erişmede bir araçtır. Esas olan teori ve pratiğin harmanlanması ve müzikaliteyi geliştirmektir. Bu nedenle mümkünse eğitimcinizi seçerken öğretmenliğinin yanında, piyanist olmasına dikkat ediniz. Eğitimcinizin konser ve kayıtlarını dinlemek size bir fikir verebilir.

Öğrenci Konser Kayıtları

Eğitimci Kimliğim


- 4 yıl St. Petersburg Kültür ve Sanat Devlet Üniversitesi Konservatuarı
- 2015 yılından günümüze Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi
- 2008 yılından beri özel piyano dersleriyle eğitim kariyerini sürdürmektedir.
- Zena, Moskova Devlet Konservatuvarından uluslararası üne sahip piyanist ve eğitimciler Profesör Sergei Dorensky ve Nikolai Lugansky'nin öğrencisidir.

Bir öğretmen olarak her öğrencinin fizyolojisi, teknik becerisi ve müzikal bilgisi aynı olmadığı için her öğrencime kendisine özel bir program seçmeyi daha uygun buluyorum. Bu sayede öğrencinin eserdeki teknik sorunları çözmesi ve üstesinden gelmesini sağlamış ve notaların içinde saklı olan ifadeleri bestecinin anlatmaya çalıştığı şekilde özümseyerek yansıtmasını sağlıyorum. Bunu aldığım eğitimlerin ve öğretmen olarak deneyimlerimin yanı sıra 21 yıllık icracı olmamdan dolayı, derslerde bizzat çalarak, örnekler vererek, ince detayları ve piyanist sırlarını da öğreterek ve en önemlisi müzik ve piyano sevgisi aşılayarak, cesaretlendirerek, konser ve dinletiler düzenleyerek, müzik zevklerini, müzik becerilerini, müziksel okuma yazmalarını, yaratıcılık ve yorum güçlerini geliştirerek sağlıyorum. Bunun sonucu olarak, St. Petersburg Kültür ve Sanat Devlet Üniversitesi Konservatuvarı’ndaki görevim sırasında öğrencilerimin başarılarından dolayı dönemin dekanı Viktor Lebedev’in takdirini kazandım.
Bir öğretmenin bilgi ve deneyimlerinin yanında öğrencisi ile olan ilişkileri de büyük önem taşımaktadır. Öğretmen, derslerde öğrencilere bilgi-beceri-tutum kazandırmanın yanında, onlara sevgi, saygı, mutluluk, hoşgörü, bağlılık, arkadaşlık, iyi geçinme, disiplin, düzen gibi kavramları da kazandırmalıdır. 
Eğitim verdiğim her kurumda, her yaş grubunda, dersleri ilginç hale getiren, tarafsız, her düşünceye saygılı davranan, öğrenciler arasında hiçbir ayrım yapmayan, rahat soru sorulabilen, kendisiyle rahat konuşulabilen, kişilikli, idealist, güler yüzlü, yumuşak, sakin, alçakgönüllü, mütevazi, samimi, candan, nazik, sert ve kırıcı olmayan, kibirli davranmayan, disiplinli, derse katılım sağlayan, öğrencilerin sorunlarını dinleyen ve çözüm üreten, onların sosyal faaliyetlerine katılan, ders dışında da onlarla ilgilenen, onlara anne-baba, kardeş, dost gibi yaklaşan, onlarda öğrenme isteği uyandıran, öğrencilere sarf ettikleri çaba ile sürekli başarabilecekleri hedefler koyarak, mücadeleci ve araştırmacı bir kimlik kazandıran bir eğitimci olarak görev yapmaktayım. 

© Copyright 2018 Meda-K Media
İletişim: zena@zenaofficial.com - Whatsapp: 0312 999 87 03 Ankara / Çankaya